W 2015 r. nastąpiło połączenie firm: Arysta LifeScience, Agriphar i Chemtura AgroSolutions. - Nowa Arysta, która jest częścią międzynarodowego koncernu Platform Specialty Product, ma stać się jednym z wiodących producentów na polskim rynku środków ochrony roślin. Z punktu widzenia klienta ostatecznego integracja tych trzech firm przyniesie wymierne korzyści, czyli pełną ofertę do wszystkich grup upraw – powiedział Tomasz Stadnikiewicz, dyrektor sprzedaży.

– Zarówno ochrona fungicydowa, herbicydowa, jak i insektycydowa praktycznie w 100 proc. może być oparta o nasze produkty. Zmiana ta jest istotna nie tylko z perspektywy klientów, ale także pracowników – dodał.

- Chciałbym, żeby cała załoga miała świadomość, że to jest coś wspaniałego, że taka integracja to naprawdę ogromna szansa dla wszystkich – będziemy mieli do czynienia z nowymi produktami, nowymi technologiami, nowymi wyzwaniami – podsumował Jerzy Pątek, prezes zarządu.

Wśród celów strategicznych firmy Arysta są: wprowadzenie na rynek w ciągu kilku lat 25 nowych produktów oraz zwiększenie obrotów do ok. 200 mln zł netto rocznie.

Obecna oferta to 80 produktów ze wszystkich 9 kategorii preparatów agrochemicznych – od biostymulatorów, przez zaprawy nasienne, środki biobójcze, nawozy, po standardowe produkty do ochrony roślin.

- To sprawia, że Arysta jest jedynym dostawcą rozwiązań dla wszystkich producentów rolnych i do wszystkich typów upraw. Skupiamy się na rynku, na którym jesteśmy bardzo mocni – ochrony roślin sadowniczych i warzywniczych, ale w najbliższych latach będziemy rozwijali produkty do innych upraw, głównie rolniczych – powiedział Adam Słowiński - dyrektor marketingu i rozwoju.

Ważną zmianą będzie wprowadzenie nowych wielkości opakowań produktów (10, 20, 50 mililitrów), co ma znaczenie szczególnie dla producentów warzyw.

Wyzwaniem jest poszerzenie obszaru działalności firmy Arysta LifeScience o kraje bałtyckie. Obecnie prowadzone są bardzo intensywne prace w zakresie rejestracji środków, poprzedzające wprowadzenie pełnej oferty produktów na rynki Litwy, Łotwy i Estonii.

Podobał się artykuł? Podziel się!