Podczas corocznej konferencji prasowej, która odbyła się 20 września br. w siedzibie spółki w Monheim, Sandra Peterson, prezes Bayer CropScience, poinformowała dziennikarzy, że spółka wprowadziła szeroko zakrojony program zmian i jest przygotowana do dalszego intensywnego rozwoju w perspektywie średniookresowej. - Spółka Bayer CropScience jest na jak najlepszej drodze do osiągnięcia wzrostu przewyższającego średnią rynkową - podsumowała.

W ramach programu, spółka Bayer CropScience przeznaczyła 5 mld euro na działalność z zakresu badań i rozwoju w celu opracowania nowych rozwiązań dla rolników w dziedzinie obróbki nasion, innowacyjnych środków chemicznych i biologicznej ochrony upraw. Przewiduje się, że produkty wprowadzone na rynek w okresie objętym planem przyniosą potencjalną maksymalną sprzedaż w wysokości co najmniej 4 mld euro. Aby być w stanie zaspokoić rosnące globalne zapotrzebowanie na surowce rolnicze, spółka planuje również inwestycje w wysokości 2 mld euro w tych samych ramach czasowych, w nowe zdolności produkcyjne i zakłady obróbki nasion.

Podczas dorocznej konferencji prasowej organizowanej przez spółkę, Sandra Peterson podkreśliła, że Bayer CropScience ma wystarczające zasoby, aby wspierać przyszłość rolnictwa wykorzystując stojące przed nią możliwości. - Spółka Bayer CropScience dąży do osiągnięcia pozycji lidera w zakresie zrównoważonych rozwiązań dla rolnictwa. Dokonujemy znacznych inwestycji w badania i rozwój, a także w zwiększanie zdolności produkcyjnych, tak aby móc lepiej odpowiedzieć na światowe zapotrzebowanie na zróżnicowane rozwiązania w ochronie upraw - powiedziała. W sierpniu Bayer CropScience zakończyła przejęcie AgraQuest - amerykańskiej spółki z branży biologicznego zwalczania szkodników, które kosztowało Bayer CropScience prawie 500 mln dolarów. Przejęcie to zabezpieczyło pozycję spółki na rynku środków biologicznych, na którym, zgodnie z oczekiwaniami, jej udział ma się potroić, osiągając wartość 4 mld dolarów do roku 2020.

- Dzięki naszej rozległej wiedzy o nasiennictwie oraz rozwiązaniach chemicznych i biologicznych w rolnictwie, spółka Bayer CropScience zajmuje wyjątkową pozycję w branży rolniczej - podkreślił dr C. David Nicholson, odpowiedzialny za badania i rozwój w spółce Bayer CropScience. - Naszym celem jest opracowanie zintegrowanych rozwiązań dla rolnictwa, które zapewnią rolnikom pełen pakiet produktów i usług niezbędnych w ramach całego cyklu produkcji roślinnej - od wysiewu nasion po zapewnienie, że na sklepowe półki dotrą świeże i doskonałej jakości produkty żywnościowe.