PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Strategia rozwoju za 7 mld euro

Strategia rozwoju za 7 mld euro

Bayer CropScience zaplanował inwestycje w latach 2011–2016 o łącznej wartości 7 mld euro w badania i rozwój oraz w zwiększenie zdolności produkcyjnych i budowę zakładów obróbki nasion.Podczas corocznej konferencji prasowej, która odbyła się 20 września br. w siedzibie spółki w Monheim, Sandra Peterson, prezes Bayer CropScience, poinformowała dziennikarzy, że spółka wprowadziła szeroko zakrojony program zmian i jest przygotowana do dalszego intensywnego rozwoju w perspektywie średniookresowej. - Spółka Bayer CropScience jest na jak najlepszej drodze do osiągnięcia wzrostu przewyższającego średnią rynkową - podsumowała.

W ramach programu, spółka Bayer CropScience przeznaczyła 5 mld euro na działalność z zakresu badań i rozwoju w celu opracowania nowych rozwiązań dla rolników w dziedzinie obróbki nasion, innowacyjnych środków chemicznych i biologicznej ochrony upraw. Przewiduje się, że produkty wprowadzone na rynek w okresie objętym planem przyniosą potencjalną maksymalną sprzedaż w wysokości co najmniej 4 mld euro. Aby być w stanie zaspokoić rosnące globalne zapotrzebowanie na surowce rolnicze, spółka planuje również inwestycje w wysokości 2 mld euro w tych samych ramach czasowych, w nowe zdolności produkcyjne i zakłady obróbki nasion.

Podczas dorocznej konferencji prasowej organizowanej przez spółkę, Sandra Peterson podkreśliła, że Bayer CropScience ma wystarczające zasoby, aby wspierać przyszłość rolnictwa wykorzystując stojące przed nią możliwości. - Spółka Bayer CropScience dąży do osiągnięcia pozycji lidera w zakresie zrównoważonych rozwiązań dla rolnictwa. Dokonujemy znacznych inwestycji w badania i rozwój, a także w zwiększanie zdolności produkcyjnych, tak aby móc lepiej odpowiedzieć na światowe zapotrzebowanie na zróżnicowane rozwiązania w ochronie upraw - powiedziała. W sierpniu Bayer CropScience zakończyła przejęcie AgraQuest - amerykańskiej spółki z branży biologicznego zwalczania szkodników, które kosztowało Bayer CropScience prawie 500 mln dolarów. Przejęcie to zabezpieczyło pozycję spółki na rynku środków biologicznych, na którym, zgodnie z oczekiwaniami, jej udział ma się potroić, osiągając wartość 4 mld dolarów do roku 2020.

- Dzięki naszej rozległej wiedzy o nasiennictwie oraz rozwiązaniach chemicznych i biologicznych w rolnictwie, spółka Bayer CropScience zajmuje wyjątkową pozycję w branży rolniczej - podkreślił dr C. David Nicholson, odpowiedzialny za badania i rozwój w spółce Bayer CropScience. - Naszym celem jest opracowanie zintegrowanych rozwiązań dla rolnictwa, które zapewnią rolnikom pełen pakiet produktów i usług niezbędnych w ramach całego cyklu produkcji roślinnej - od wysiewu nasion po zapewnienie, że na sklepowe półki dotrą świeże i doskonałej jakości produkty żywnościowe.

Aby to osiągnąć, spółka Bayer CropScience zintegrowała swoją działalność badawczo-rozwojową we wszystkich trzech działach i dziedzinach. To pozwala firmie lepiej wykorzystać jej pełen potencjał badawczo-rozwojowy w dziedzinie zwalczania chwastów, szkodników i chorób. Dzięki takiej strategii udaje się podwyższyć stopień odporności na niekorzystne czynniki środowiskowe i oraz jeszcze bardziej poprawić plonowanie roślin, w kluczowych uprawach rolniczych.

- Rozwiązania, które tworzymy z zakresu hodowli i nasiennictwa oraz ochrony upraw, będą wspierać producentów w rozwiązywaniu ich najważniejszych problemów. Wiążemy duże nadzieje z wprowadzeniem na rynek produktów z nowej oferty nasiennej, nowych rozwiązań chemicznych i biologicznych dla rolnictwa. Spodzie¬wa¬my się, że potencjał sprzedaży naszych produktów wprowadzonych na rynek w latach 2011-2016 roku osiągnie wartość co najmniej 4 mld euro - powiedziała Sandra Peterson, prezes spółki.

Spółka Bayer CropScience zdecydowana jest również zadbać o swój przyszły rozwój poprzez inwestycje w zdolności produkcyjne i zakłady obróbki nasion. Jednocześnie dzięki tym inwestycjom, spółka zamierza wzmocnić swoją wiodącą w branży pozycję w zakresie kosztów i bezpieczeństwa produkcji.

W okresie 2011-2016 spółka przeznaczy 2 mld euro na budowę nowych instalacji do produkcji środków ochrony roślin, a także centrów hodowli roślin, produkcji i obróbki nasion. Plany przewidują również inwestycje w zaawansowane technologie obróbki, co znacznie zwiększy zarówno światowy zasięg produktów firmy, jak i globalną elastyczność dostaw.

- Biorąc pod uwagę znaczne zapotrzebowanie, jakiego możemy spodziewać się na nasze produkty, istotnie zwiększamy zdolności produkcyjne w zakresie najważniejszych substancji aktywnych do ochrony roślin, w tym najlepiej sprzedających się marek, takich jak seria produktów grzybobójczych FoxTM czy środki chwastobójcze LibertyTM/BastaTM - mówi Achim Noack, odpowiedzialny za produkcję oraz logistykę w Bayer CropScience.

Spółka już teraz rozszerza swoje globalne zaangażowanie w hodowlę różnych roślin w ramach planów umocnienia jej globalnego zasięgu w zakresie nasiennictwa. -Naszym celem jest wykorzystanie naszego, najwyższej jakości, łańcucha dostaw i produkcji oraz wiedzy w szybko rozwijającej się globalnej infrastrukturze produkcji i obróbki nasion - podkreślił Achim Noack.

Sandra Peterson podkreśliła również, że jednostka związana z produkcją nasion - dawniej znanej pod nazwą BioScience - utrzyma szybkie tempo wzrostu. -Spodziewamy się, że jednostka zajmująca się hodowlą, produkcją i obróbką nasion zwiększy swój udział w całkowitej sprzedaży spółki o około 20 proc. do roku 2016 - podała dyrektor naczelna. Jednostka ta odnotowała 21-procentowy wzrost sprzedaży w pierwszej połowie tego roku w związku ze znacznym rozwojem upraw wielohektarowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!