W Ameryce Północnej obroty firmy wzrosły o 9 proc. w dolarach amerykańskich, natomiast w walucie europejskiej o 7 proc. Sprzedaż wzrosła znacząco w segmencie Agricultural Solutions dzięki wyraźnie wyższym wolumenom sprzedaży oraz za sprawą nabycia firmy Becker Underwood. Zyski wzrosły o 158 mln euro do kwoty 485 mln euro.

Sprzedaż w regionie Azji i Pacyfiku wzrosła o 1 proc. w walutach lokalnych i o 2 proc. w walucie europejskiej. Wolumeny sprzedaży wzrosły we wszystkich segmentach. W sektorze chemicznym, który składa się z segmentów Chemicals, Performance Products oraz Functional Materials & Solutions niższe ceny sprzedaży oraz niekorzystna sytuacja na rynku walutowym przyczyniły się do spadku wyników sprzedaży. Zysk operacyjny (EBIT) przed uwzględnieniem wpływów specjalnych spadł o 27 mln euro do kwoty 196 mln euro. Stało się tak w wyniku uzyskania niższych dochodów w segmencie Performance Products.

Obroty w Ameryce Południowej, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie wzrosły o 12 punktów procentowych w lokalnych walutach, natomiast w walucie europejskiej wzrosły o 5 proc. Zwiększenie wolumenów i cen napędzało sprzedaż, podczas gdy sytuacja walutowa ją ograniczała we wszystkich działach. Dzięki wyższym dochodom z segmentu Oil & Gas, zysk operacyjny (EBIT) przed uwzględnieniem wpływów specjalnych wzrósł o 23 mln euro w porównaniu z ubiegłorocznym drugim kwartałem i wyniósł 77 mln euro. Podobał się artykuł? Podziel się!