PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Szabla 480 EC na chwasty w rzepaku ozimym

Szabla 480 EC na chwasty w rzepaku ozimym Preparat chwastobójczy od CIECH Sarzyna do przedwschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym; Fot. mat. prasowe

Autor: Katarzyna Szulc

Dodano: 19-08-2016 13:14

Tagi:

Preparat chwastobójczy od CIECH Sarzyna do przedwschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym.Szabla 480 EC jest preparatem chwastobójczym o działaniu selektywnym, pobieranym przez korzenie i pędy kiełkujących chwastów, a następnie przemieszczanym do liści. Herbicyd oparty jest o substancję czynną chlomazon, która hamuje syntezę karotenoidów w młodych liściach chwastów, powodując ich bielenie, a następnie zamieranie roślin.

Preparat przeznaczony jest do przedwschodowego zwalczania niektórych rocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w uprawie rzepaku ozimego, takich jak: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, przytulia czepna czy tasznik pospolity.

Szabla 480 EC powinna być zastosowana bezpośrednio po siewie rzepaku (najpóźniej do 3 dni po), na starannie uprawioną, pozbawioną grud glebę. Preparat dostępny jest w różnej wielkości opakowaniach: 0,5 l, 1 l i 5 l.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • Zyd 2016-09-11 23:50:17
    chlomazon to starocie, wszyscy juz go mają
  • z.. 2016-08-23 07:53:48
    Nie wiem czy "szabla"...każdy ma inaczej...ale TYLKO zaraz po siewie doglebówka.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.233.99
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!