Dodatkowo firmy zawarły niewyłączną umowę, zgodnie z którą BASF będzie dostarczać firmie Syngenta herbicydy zawierające imazamox, które będą stosowane w systemach uprawy słonecznika Clearfield i Clearfield Plus w Europie.

- System uprawy słonecznika Clearfield Plus, opracowany w oparciu o tradycyjną uprawę roślin, gwarantuje zwiększoną, całosezonową ochronę przed chwastami i dostarcza hodowcom odmiany słonecznika posiadające większą tolerancję na stres środowiskowy jak również większą zawartość oleju i plon ziarna - powiedział Eckart Stein, Vice President Marketing Management Europe w BASF Crop Protection.

- W połączeniu z wyjątkowym portfolio nasion hybrydowych firmy Syngenta, rolnicy będą mieli większe możliwości osiągnięcia trwałych wyższych plonów słonecznika - dodał.

- Mamy przyjemność współpracować z firmą BASF, co pozwala nam zwiększyć liczbę opcji, jaką będą mieli do wyboru hodowcy słonecznika, co z kolei pozwoli im zmaksymalizować plony i konkurencyjność. W Europie Wschodniej, przykładowo, technologia Clearfield Plus i powiązane z nią herbicydy, w połączeniu z najlepszymi w swojej klasie odmianami słonecznika firmy Syngenta, pomogą rozwiązać poważny problem zarazy (broomrape) - powiedziała Ioana Tudor, Head of Diverse Field Crops w firmie Syngenta.

Syngenta wprowadzi na rynek technologię odmian tolerancyjnych na herbicydy oraz środki chemiczne z tej grupy w roku 2013.

Warunki finansowe umowy nie są znane.

Podobał się artykuł? Podziel się!