PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Technologia Xpro firmy Bayer

Technologia Xpro firmy Bayer

Firma Bayer CropScience planuje wprowadzić w tym roku nowy preparat Aviator Xpro 225 EC - pierwszy fungicyd do ochrony zbóż wyprodukowany w technologii Xpro.- Innowacyjna technologia Xpro to połączenie dwóch najlepszych w swoich klasach substancji czynnych biksafenu z nowej grupy karboksyamidów i protiokonazolu, które sformułowano w nowym systemie Leafshield.
Technologia Xpro nie tylko zachowuje zdrowe rośliny na dłużej, ale również utrzymuje je w zieloności i stymuluje je do budowania wyższego plonu - mówił podczas konferencji firmy Dariusz Szymański z Bayer.

Nowa technologia Leafshield to opatentowana przez Bayer formulacja EC zawierająca trzy nowe adiuwanty, które poprawiają jej właściwości w trakcie przygotowywania cieczy roboczej, opryskiwania jak również na opryskanej roślinie.

- Technologia Xpro, która oferuje długotrwałą ochronę o szerokim spektrum działania, będzie wprowadzana do szeregu fungicydów zbożowych - zapowiedział Szymański.

Pierwszy środek w tej technologii wprowadzany na polski rynek to Aviator Xpro 225 EC. Będzie można go stosować w dawce od 0,6 do 1,0 l/ha w zależności od gatunku zbóż i nasilenia chorób. W pszenicy ozimej firma zaleca go w systemie podwójnej ochrony Univo Xpro na pierwszy zabieg w dawce 1 l/ha. Drugi zabieg w nowym systemie wykonuje się fungicydem Fandango.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!