PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Temsa SC - herbicyd do odchwaszczania kukurydzy

Temsa SC - herbicyd do odchwaszczania kukurydzy Zachwaszczenie kukurydzy. Fot. pixabay.com

Firma Belchim Crop Protection wprowadziła nowy herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych występujących w kukurydzy.Temsa SC jest selektywnym środkiem chwastobójczym o działaniu układowym. Występuje w postaci koncentratu w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Substancją czynną jest mezotiron (grupa trójketonów) - powoduje zahamowanie biosyntezy karotenoidów w roślinach chwastów, w następstwie czego następuje zniszczenie chlorofilu, objawiające się bieleniem liści. Pierwsze objawy działania preparatu widoczne są po 5 - 7 dniach od wykonania zabiegu. Chwasty zamierają po około 14 dniach. Środek najskuteczniej zwalcza chwasty w okresie kiełkowania i wschodów: chwastnicę jednostronną w fazach 1 do 2 liści (BBCH 11 - 12), przytulię czepną w fazie 1 okółka (BBCH 11), inne chwasty dwuliścienne w fazach od 2 do 4 liści (BBCH 12 - 14).

Chwasty wrażliwe: bieluń dziędzierzawa, ambrozja bylicolistna, chwastnica jednostronna, fiołek polny, jasnota purpurowa, komosa biała, komosa wielkolistna, maruna bezwonna, przytulia czepna, rdestówka powojowata, rumian polny, rumianek pospolity, szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne i żółtlica drobnokwiatowa.

Chwasty średniowrażliwe: ostrożeń polny, rdest kolankowy
Chwasty odporne: perz właściwy

Preparat najlepiej stosować od fazy 2 do fazy 8 liści kukurydzy (BBCH 12 – 18). Zalecana dawka 1,5l/ha – stosowana jednokrotnie w ciągu sezonu wegetacyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • thug 2016-04-08 19:49:38
    Substancją czynna tego preparatu jest MEZOTRION nie mezotiron
    i żadna to nowośc substancja znana z ze starego Calisto
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!