Preparat zawiera cymoksanil i famoksat. Jest to środek w postaci granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu wgłębnym i kontaktowy.
W uprawie ziemniaków przeciwko alternariozie stosuje się 0,5 kg/ha. Plantacje należy opryskiwać po zauważeniu pierwszych objawów choroby. W przypadku silnego zagrożenia, zabieg można powtórzyć po 7-10 dniach.

Przeciwko zarazie ziemniaka dawka jest wyższa i wynosi 0,5-0,7 kg/ha w odstępach co 7-14 dni. Krótszy odstęp między zabiegami należy zachować w warunkach większego zagrożenia chorobą (częste opady deszczu, wysoka wilgotność powietrza, temperatura 18-22°C) oraz na odmianach podatnych na zarazę.

W roślinach warzywnych w uprawach pomidorów w gruncie (zaraza ziemniaka, alternarioza) zalecana dawka Tewa to 0,5 kg/ha. Środek stosuje się zapobiegawczo lub z chwilą wystąpienia pierwszych objawów chorób, 2-3 razy w sezonie, przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych. Zabiegi należy wykonywać co 7-10 dni lub zgodnie z sygnalizacją. W uprawach pomidorów pod osłonami (zaraza ziemniaka, szara pleśń) zalecane stężenie to 0,05 proc. W cebuli z siewu (mączniak rzekomy) to również dawka 0,5 kg/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!