Do ochrony przed chorobami górnych liści i kłosa firma BASF wprowadza w tym roku nowy fungicyd - Tocata® Duo. Produkt ten zawiera w swym składzie krezoksym metylu oraz epoksykonazol. Połączenie tych dwóch substancji,, to nie tylko zwalczanie pojawiających się chorób powodowanych przez grzyby patogeniczne, ale także także pozytywny wpływ wpływa pozytywnie na fizjologię roślin, a przez to na wzrost plonu.

Szeroka rejestracja - jeden produkt dla wszystkich gatunków zbóż!

Tocata® Duo wykazuje bardzo dobrą skuteczność we wszystkich gatunkach zbóż: pszenicy jarej i ozimej, pszenżycie, życie czy jęczmieniu jarym i ozimym.

Zastosowanie Tacata® Duo niezależnie od stanowiska i przebiegu pogody, to gwarancja wysokiej skuteczności w zwalczaniu chorób zbóż oraz bardzo dobry krok w stronę wysokich plonów.

Rodzaj preparatu: fungicyd zbożowy

Substancje aktywne: Krezoksym metylu 125g/l, epoksykonazol 125 g/l

Dawka: 0,8 l/ha

Formulacja: koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą

Uprawy: pszenica jara i ozima, jęczmień jary i ozimy, pszenżyto ozime, żyto

Zwalczane choroby: łamliwość źdźbła zbóż, fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła, mączniak prawdziwy, septorioza paskowana liści, rdza brunatna, brunatna plamistość liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów, rdza jęczmienia, rynchosporioza zbóż, plamistość siatkowa jęczmienia.,

Podobał się artykuł? Podziel się!