Preparat przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, pszenicy jarej i jęczmieniu jarym. Jest selektywnym herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest przez liście i szybko przemieszczany w roślinie, hamuje podział komórek w stożkach wzrostu, wstrzymując wzrost i rozwój chwastów.

Chwastami wrażliwymi na środek są w uprawach zbóż ozimych, w dawce 25-20 g/ha: chaber bławatek, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, tobołki polne. W zbożach jarych w dawce 20-15 g/ha: chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, nawrot polny, przytulia czepna (dawka 20 g/ha), rumianek pospolity (dawka 20g/ha), tasznik pospolity, tobołki polne. Chwasty średnio wrażliwe: fiołek polny, ostrożeń polny, rdest powojowaty i odporne: chwasty jednoliścienne.

Jak stosować herbicyd? W uprawie pszenicy ozimej należy preparat aplikować wiosną, po ruszeniu wegetacji, od fazy krzewienia do początku fazy strzelania w źdźbło. Środek stosuje się z dodatkiem adiuwanta (środek wspomagający): Tribex 75 WG 20-25 g/ha + Atpolan 80 EC 1,5 l/ha, Tribex 75 WG 20-25 g/ha + Silwett 0,1 l/ha.

W uprawach pszenicy jarej i jęczmienia jarego preparat aplikuje się od fazy krzewienia do początku fazy strzelania w źdźbło. Środek stosuje się w fazie 2-4 liści chwastów, z dodatkiem adiuwanta. Zalecana dawka: Tribex 75 WG 15-20 g/ha + Atpolan 80 EC 1,5 l/ha, Tribex 75 WG 15-20 g/ha + Silwett 0,1 l/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!