Mszyce są zlokalizowane po spodniej stronie liści, dlatego najwyższą skuteczność mogą zapewnić insektycydy działające systemicznie.

Aktualnie większość plantacji znajduje się w fazie 4-6 liści - jest to dobry moment na połączenie zabiegu insektycydowego z pierwszym zabiegiem dokarmiania dolistnego - zalecenia Adob-u.

Ponadto aktualnie obserwuje się wschody chwastów jednoliściennych, szczególnie chwastnicy jednostronnej, do zwalczenia tego chwastu polecam skorzystać z produktu Focus® Ultra 100 EC. Focus® Ultra 100 EC stosujemy od fazy pierwszej pary liści właściwych buraków cukrowych do fazy zakrycia międzyrzędzi w 90 %. W zwalczaniu chwastnicy ważne jest by z zabiegiem nie czekać zbyt długo - warto zastosować ®Ultra 100 EC jak najwcześniej po zaobserwowaniu końca wschodów chwastnicy, tak by liście buraków nie przykryły siewek ograniczając dotarcie cieczy roboczej do liści chwastów.

Focus® Ultra 100 EC w zwalczaniu chwastów jednorocznych stosujemy w dawce 1,0-1,5 l/ha, w zwalczaniu perzu właściwego 3,0-4,0 l/ha.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że produkt ten posiada rejestrację do zwalczania chwastów jednoliściennych w uprawie szeregu innych roślin, w tym strączkowych: grochu, bobu i soi oraz ziemniaków.

UWAGA!!! Nie mieszać z herbicydami na chwasty dwuliścienne!!!

Przedstawiamy także wykaz zwalczanych chwastów przez inne herbicydy z naszej oferty.

Zalecenia Adob-u.jpg
Zalecenia Adob-u.jpg

Podobał się artykuł? Podziel się!