Viper 20 SP zawiera jako substancję czynną związek z grupy pochodnych neonikotynoidów - acetamipryd. Na jakie szkodniki działa?

W uprawach ziemniaka należy go stosować przeciwko larwom i chrząszczom stonki ziemniaczanej. Zabieg wykonuje się w momencie składania jaj i masowego wylęgu larw. W przypadku długotrwałych nalotów szkodnika zabieg można powtórzyć z użyciem środka z innej grupy chemicznej. Zalecana dawka to 0,08 kg/ha.

W uprawach rzepaku ozimego przeciwnikiem środka jest słodyszek rzepakowy. Oprysk wykonuje się w momencie nalotu szkodnika na plantację od fazy zwartego kwiatostanu do początku kwitnienia rzepaku, w dawce 0,08-0,12 kg/ha. A także na chowacza podobnika i pryszczarka kapustnika w dawce 0,12 kg/ha. Preparat stosuje się w początkowym okresie opadania płatków kwiatowych.

Viper 20 SP aplikuje się również w uprawach roślin sadowniczych. W jabłoni na mszyce (dawka 0,125 kg/ha) - od fazy zielonego pąka w momencie pojawienia się pierwszych kolonii mszyc. Działa przeciwko toczykowi gruszowiaczkowi (w fazie różowego pąka pod koniec opadania płatków kwiatowych, w dawce 0,125 kg/ha), a także na owocówkę jabłóweczkę (1-2 zabiegi na początku lotu motyli i masowego składania jaj, w dawce 0,2 kg/ha).

W uprawach czereśni i wiśnie środek stosuje się na nasionnicę trześniówkę, w okresie licznego pojawu muchówek i masowego składania jaj. W przypadku rozciągniętego w czasie nalotu muchówek można dokonać 2-3 zabiegów środkami należącymi do innych grup chemicznych. Zalecana dawka to 0,125 kg/ha.

Viper 20 SP aplikuje się też w truskawkach na opuchlaki. Zabieg wykonuje się po zbiorze owoców opryskując rośliny i glebę pod nimi, w dawce 0,3 kg/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!