PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

W Europie inwestycje w rolnictwo są wysokie

W Europie obroty koncernu BASF wzrosły o 9 proc. w drugim kwartale 2012 roku. Ilość transakcji w segmentach produktów ochrony roślin wzrosła znacząco.Obroty wzrosły znacząco w segmencie Chemicals z powodu odpowiedniej optymalizacji oferty. Wskaźnik EBIT przed uwzględnieniem wpływów specjalnych wzrósł o 467 milionów i wynosi 1,9 miliarda euro dzięki wyższym przychodom segmentów Agricultural Solutions oraz Oil & Gas.

Na terenie Ameryki Północnej zanotowano 15 proc. spadek obrotów w dolarach oraz 5 proc. w walucie europejskiej. Wynika to głównie ze znacznie mniejszej ilości transakcji w związku z zamknięciem zakładów produkcyjnych oraz optymalizacji łańcucha dostaw dla produktów krakingu parowego w trzecim kwartale 2011 roku. Sprzedaż w segmencie Agricultural Solutions wzrosła we wszystkich wskazaniach za sprawą dużego popytu.

W porównaniu z tym samym okresem w 2011 roku, obroty w Azji spadły o jeden punkt procentowy w walutach lokalnych, natomiast wzrosły o 9 proc. w walucie europejskiej. Pozytywne skutki sytuacji na rynku walutowym wpłynęły na redukcję cen sprzedaży.
Obroty w Ameryce Południowej, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie wzrosły prawie o jeden punkt procentowy w lokalnych walutach oraz w walucie europejskiej. Segment produktów ochrony roślin odnotował wysokie wzrosty.

Przedstawicielstwo firmy BASF w Polsce otwarto w 1992 r. Obecnie firma zatrudnia w kraju około 280 pracowników, a w 2011 r. jej obroty w Polsce wyniosły 685 milionów euro. Na rynku polskim BASF sprzedaje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, lakiery oraz produkty chemii budowlanej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!