Preparat zawiera dwie substancje aktywne. Pierwszą z nich jest izopirazam - nowa substancja z grupy ortofenyloamidów, która zdaniem przedstawicieli Syngenta charakteryzuje się mocnym wiązaniem z patogenem, co skutkuje lepszym zwalczaniem septoriozy i rdzy. Trwale łączy się z woskiem zapewniając tym samym długotrwałą ochronę przed infekcjami. Druga to znany epoksykonazol z grupy triazoli.

Środek chroni uprawy pszenicy ozimej przed: septoriozą paskowaną liści, septoriozą plew, rdzą brunatną, rdzą żółtą, brunatną plamistością liści; jęczmień jary i ozimy przed: plamistością siatkową, rdzą karłową, rynchosporiozą, ramularią; pszenżyto przed: rdzą brunatną i septoriozą; żyto przed rdzą brunatną i rynchosporiozą.

Zalecana dawka środka to 1 l/ha, a zalecana ilość wody to 100-400 l/ha. Wyższą dawkę wody należy stosować w przypadku mocno zagęszczonego łanu, aby dobrze pokryć rośliny cieczą użytkową.

Seguris należy aplikować przeważnie zapobiegawczo lub natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych objawów chorobowych. W uprawach pszenicy ozimej, żyta i pszenżyta powinno się stosować go od fazy strzelania w źdźbło (BBCH 30) do początku fazy rozwoju ziarniaków (rozwój pierwszych ziarniaków o konsystencji wodnistej - BBCH 71). W jęczmieniu jarym i ozimych stosuje się go od początku fazy strzelania w źdźbło (BBCH 30) do początku fazy kwitnienia (BBCH 61).

Podobał się artykuł? Podziel się!