Firmy Arysta LifeScience i Laboratoria Goëmar ogłosiły podpisanie dwóch umów dotyczących rozwoju i dystrybucji biostymulatorów i produktów kontroli biologicznej. Na mocy pierwszej umowy Arysta zyskała wyłączność na liczne produkty Laboratoriów Goëmar z linii Physio Activator (PAT) i Natural Protect. Z kolei na mocy drugiej umowy Goëmar mają wyłączność na produkty Arysta LifeScience z grupy biostymulatorów i środków kontroli biologicznej. Obie umowy przewidują rozszerzenie współpracy o nowe technologie, które obecnie są rozwijane.

Arysta uzyskała wyłączne prawo do określonych produktów na Europę Środkową (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Kraje Bałtyckie i Węgry). Goëmar analogicznie na rozwój i dystrybucję linii Atonik (Asahi) we Francji, oraz prawa do produktów z grupy biostymulatorów i środków kontroli biologicznej Arysta LifeScience na Francję i inne kraje Europy Zachodniej.

- To obustronne porozumienie jest rezultatem długiej i owocnej współpracy obu firm - powiedział Kevin Smith, prezes Arysta LifeScience SAS i szef departamentu biznesu na Europę.

- Wzmacnia ono pozycję Arysta w tym segmencie rynku dającej jej dostęp do nowoczesnych technologii - dodał.

- Te umowy, które łączą technologie i obecność na rynku obu firm, powinny ułatwić rolnikom szerszy dostęp do innowacyjnych zrównoważonych rozwiązań dla ich upraw, przyśpieszyć wzrost sprzedaży Goëmar na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, oraz dostarczyć klientom oraz sprzedawcom szerszą ofertę produktów - podkreślił Jean-Pierre Princen, prezes Laboratoriów Goëmar.

Podobał się artykuł? Podziel się!