W związku z modernizacją linii produkcyjnej do otoczkowania w zakładzie nasiennym w Kutnie oraz wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów KHBC oferuję dodatkowo usługowe inkrustowanie i otoczkowanie nasion nie tylko buraków, ale również rzepaku, gorczycy oraz warzyw takich jak: burak ćwikłowy, cebula, marchew, pietruszka, kapusta, ogórek, pasternak, pomidor, por, rzodkiewka, mak, sałata, seler, rośliny ozdobne oraz nasiona drzew iglastych. Na życzenie odbiorcy dostosowana jest technologia i rodzaj otoczki. Możliwości technologiczne firmy mogą zagwarantować uszlachetnienie nasion praktycznie wszystkich gatunków. Usługowo również zajmuję się zaprawianiem głównie kukurydzy.

Posiadamy wysokiej jakości sprzęt jedyny taki w Polsce, ponadto dysponujemy opracowaną technologię oraz posiadamy bogate doświadczenie w otoczkowaniu nasion - to pozwala nam wyjść na przeciw odbiorcom i poszerzyć działalność firmy.Dzięki takim zabiegom jak fizjologiczne kondycjonowanie, pobudzanie, zaprawianie, inkrustowanie i przede wszystkim otoczkowanie można w sposób wymierny poprawić jakość nasion, a przede wszystkim dostosować je do precyzyjnego siewu punktowego - powiedział portalowi farmer.pl Krzysztof Włodarczyk- Kierownik Zakładu Nasiennego w Kutnie.

Ponadto uszlachetnione nasiona gwarantują szybsze i wyrównane wschody, zapewniają ochronę siewek od wczesnych stadiów rozwoju, jak również dają możliwość siewu precyzyjnego, a to jak wiadomo eliminuję uciążliwą przerywkę - dodaje

Nowa oferta firmy skierowana jest zarówno bezpośrednio do rolników i dystrybutorów jak również zainteresowanych tym tematem firm z branży rolnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!