Na szczęście na rynku dostępny jest Betanal maxxPro firmy Bayer – preparat, który cechuje się innowacyjną technologią aktywacji i zaawansowanej formulacji. Dzięki temu rolnicy mają do dyspozycji herbicyd o bardzo silnym działaniu chwastobójczym oraz będącym podstawą większości programów ochrony w Polsce i Europie.

W jaki sposób działa Betanal maxxPro?

Preparat Betanal maxxPro cechuje się doskonałym wchłanianiem przez rośliny. Ciecz robocza zawierająca unikalną formulację herbicydu pokrywa powierzchnię roślin, dzięki której substancja czynna zostaje szybko pobrana. Zostaje rozprowadzona w roślinie od liści aż do korzeni. Kolejną właściwością herbicydu jest zaawansowana Technologia Aktywacji, która sprawia, że wzrost chwastów po zabiegu zostaje natychmiast zahamowany i w ostatecznym rozrachunku chwasty zamierają. Środki aktywne zawarte w Betanal maxxPro sprawiają, że preparat zwalcza większość chwastów w uprawie buraka cukrowego. Najlepsze efekty osiąga się w fazie liścieni, niezależnie od fazy rozwojowej rośliny buraka cukrowego. Nawet szczególnie uciążliwe chwasty (np. przytulia, rdesty, rumianowate) zostaną pokonane bez większego problemu. Wykonując trzykrotny zabieg, rolnicy zapewnią bezpieczeństwo swoich upraw. Nie wolno zapomnieć o zachowaniu podstawowych zasad nalistnego stosowania herbicydów.

Pole bez chwastów oznacza wyższy plon

Betanal maxxPro jest środkiem uniwersalnym – bez problemu może być łączony z innymi preparatami służącymi do ochrony roślin. Ciecz robocza, którą pokrywane są rośliny posiada pożądane właściwości praktyczne. Dzięki temu nie trzeba się martwić o zapychające się dysze czy o osadzanie się osadów. Zapewnia to wysoką sprawność opryskiwaczy podczas wykonywania oprysków. Betanal maxxPro charakteryzuje się wysoką skutecznością w zwalczaniu ok. 40 gatunków chwastów, również tych, które są uważane za trudne do zniszczenia. Preparat wykazuje o wiele lepsze wyniki w zakresie zwalczania chwastów niż standardowe preparaty dostępne na rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!