Ten rok to wysyp nowych propozycji firmy. Jednym z nich jest Seguris 215 SC, który m.in. zawiera nową substancję aktywną izopirazam. Jest to środek grzybobójczy do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w zwalczaniu chorób grzybowych pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i jarego, pszenżyta i żyta.

Syngenta ma zamiar zarejestrować w tym roku kolejną nowość zbożową - preparat Bontima, a także rozwijać ofertę jęczmienia hybrydowego i takie odmiany jak Hobbit, Zzoom i nową Leoo.

- W zbożach pojawi się też nowa zaprawa Celest trio i nowa grupa chemiczna - Vibrance. Nie zapominajmy o niedawno zarejestrowanym produkcie Menara - dwuskładniowym fungicydzie do stosowania we wszystkich gatunkach zbóż - mówił podczas konferencji Marek Łuczak - dyrektor regionu Polska Wschodnia.

Na rynku kukurydzy też będzie się dziać, co pokazuje już duże zainteresowanie rolników materiałem siewnym tego gatunku. - Oczekujemy silnej pozycji na rynku odmian ziarnowych, a także wzrostu w odmianach kiszonkowych w oparciu o argumenty jakościowe, jak również przygotowujemy się na przyszły rozwój rynku biogazu - podkreślał Łuczak.

Na rynku mają pojawić się cztery nowe odmiany kukurydzy: NK Famous, SY Consistent, SY Unitop, Winn.

W uprawach rzepaku Syngenta chce wzmocnić swoją pozycję w segmencie fungicydów okołokwitnieniowych, a także wśród produktów w ochronie przed słodyszkiem. Dlatego na rynek wprowadziła takie preparaty jak: Amistar Xtra oraz Plenum.

Jesienią wprowadzi też nowości odmianowe rzepaku: SY Saveo, SY Marten, SY Samoa, SY Fighter. - Rynek idzie w kierunku preferowania znakomitej większości odmian mieszańcowych na niekorzyść liniowych. Hybrydyzacja w rzepaku, która wolno następowała, teraz będzie doganiać to tempo z kukurydzy czy buraka - dodaje.

W uprawach ziemniaków zapowiada wprowadzenie programu Early & Late Blight + efekt wzrostu plonów (yield boosting effect), a także wprowadzenie nowej technologii zabiegów dobruzdowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!