Ergon 750 WG zawiera dwie substancję aktywne (metsulfuron metylowy i tifensulfuron metylowy), które wzajemnie się uzupełniają. Herbicyd przeznaczony jest do zwalczania takich chwastów dwuliściennych jak: fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnoty, komosa biała, mak polny, niezapominajka polna, przetacznik perski, rdest ptasi, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne, chwasty rumianowate.

W celu poprawy skuteczności na przytulię czepną producenci zalecają by środek stosować w mieszance z preparatem zawierającym fluroksypyr. Takim preparatem jest np. Hudson 200 EC.

Dla wygody użytkowników firma przygotowała specjalne opakowanie składające się z wyżej wymienionych środków - Ergon Pak.
W pszenicy ozimej zalecane jest następujące stosowanie: Ergon 75 g/ha + Hudson 0,5 l/ha, z kolei w jęczmieniu jarym - Ergon 60 g/ha + Hudson 0,4 l/ha.

Zestaw Ergon Pak przygotowany jest do zastosowania w pszenicy ozimej na 4 ha, a w jęczmieniu jarym na 5 ha. W skład zestawu wchodzi 1 opakowanie 300 g Ergon 750 WG oraz 2 opakowania 1 l Hudson 200 EC.

Podobał się artykuł? Podziel się!