Rozszerzenia rejestracyjne dotyczą wielu środków. Od nowego sezonu można je stosować w wielu nowych grupach upraw. I tak:

• Sencor Liquid 600 SC - to pierwsza na rynku płynna formulacja metrybuzyny do ochrony plantacji ziemniaka, pomidora i marchwi. W bieżącym sezonie na podstawie nowego zezwolenia, także plantatorzy soi i szparagów mogą skorzystać z tego herbicydu.

• Betanal maxxPro 209 OD - to herbicyd stosowany w burakach cukrowych. Na podstawie nowego rozszerzenia rejestracyjnego, Betanal maxxPro może być stosowany do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych, także w buraku ćwikłowym.

• Luna Sensation 500 SC jest nowym fungicydem do ochrony truskawek. W Polsce dostępny jest od czerwca 2014 do ochrony truskawek przed szarą pleśnią i chorobami liści. W grudniu 2014 środek Luna Sensation 500 SC uzyskał rozszerzenie etykiety o ochronę truskawek przed antraknozą i skórzastą zgnilizna owoców.

• Envidor 240 SC - to akarycyd do ochrony jabłoni, śliw i róż przed roztoczami. Na początku sezonu 2015 oczekiwane jest rozszerzenie rejestracji Envidoru o stosowanie w ochronie truskawek, porzeczek, malin oraz czereśni i wiśni. Nowa rejestracja będzie cennym uzupełnieniem programów ochrony przed roztoczami zwłaszcza w uprawach jagodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!