PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zmieni się prezes Bayer AG

Zmieni się prezes Bayer AG Werner Baumann obejmie stanowisko nowego prezesa zarządu Bayer AG, fot. Bayer

Z dniem 1 maja 2016 r. Werner Baumann obejmie stanowisko nowego prezesa zarządu Bayer AG. Zastąpi na tym stanowisku dr Marijna Dekkersa.Obecny jeszcze prezes Bayer AG, dr Marijn Dekkers zwrócił się do Rady Nadzorczej z wnioskiem o rozwiązanie jego kontraktu z dniem 30 kwietnia 2016 roku – po Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Rada Nadzorcza przychyliła się do tej propozycji.

– Bayer, dzięki wyraźnemu skoncentrowaniu na działalności w obszarze Life Science oraz nowej strukturze organizacyjnej, zyskał mocną pozycję. Kierunek przyszłego pomyślnego rozwoju został już wytyczony na wszystkich szczeblach. Ponadto powołując następcę w drodze wewnętrznego awansu eliminujemy konieczność uwzględnienia okresu potrzebnego na wdrożenie w nowej organizacji. Życzę Wernerowi Baumannowi wielu sukcesów na nowym stanowisku – zakończył Marijn Dekkers, którego kontrakt pierwotnie miał wygasnąć 31 grudnia 2016 roku.

Werner Baumann jest członkiem zarządu odpowiedzialnym za strategię i zarządzanie portfelem. W przyszłości zachowa te funkcje, zaś zarząd Bayer AG składać się będzie nie z ośmiu, lecz z siedmiu członków.

Werner Baumann urodził się w Krefeld w Niemczech 6 października 1962 r. Studiował ekonomię na Uniwersytecie Technicznym w Akwizgranie oraz Uniwersytecie w Kolonii. W firmie Bayer pracuje od 1988 roku. Pierwsze stanowisko objął w Dziale Finansów Korporacyjnych w Leverkusen. Trzy lata później przeniósł się do Bayer Hispania Comercial w Barcelonie, gdzie objął stanowisko kontrolera, a w 1995 roku – asystenta dyrektora zarządzającego. Rok później przeniósł się do Bayer Corporation w Tarrytown w stanie Nowy Jork, a następnie do globalnej jednostki Planowania i Zarządzania Działalnością należącej do Diagnostics Business Group. W lipcu 2002 r. Baumann powrócił do Niemiec – został członkiem Komitetu Wykonawczego oraz dyrektorem ds. centralnego zarządzania i administracji w Bayer HealthCare. W październiku 2003 wszedł do zarządu świeżo utworzonej podgrupy Bayer HealthCare AG, pracując zarazem na stanowisku dyrektora ds. pracowniczych spółki. Od 2006 r. do września 2009 r., jako członek zarządu i dyrektor ds. pracowniczych Bayer Schering Pharma AG z siedzibą w Berlinie, aktywnie uczestniczył w integracji tej spółki z podgrupą. Werner Baumann był członkiem Zarządu Bayer AG od 1 stycznia 2010 r. Do 30 września 2014 r. pracował w charakterze dyrektora finansowego (CFO) Bayer AG. Z dniem 1 października 2014 r. objął stanowisko dyrektora ds. strategii i portfela (CSPO) odpowiedzialnego za rozwój korporacyjny oraz fuzje i przejęcia. Odpowiadał także za region Europy. Od 1 kwietnia do 31 grudnia 2015 r. Baumann piastował dodatkowo funkcję prezesa Zarządu Bayer HealthCare AG. Werner Baumann jest żonaty – ma czworo dzieci.

Dr Marijn Dekkers pełnił funkcję prezesa Zarządu Bayer AG od 1 października 2010 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Witek 2016-03-01 16:00:53
    Czy Wernera Baumanna zatwierdził już prezes PIS-u?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.91.117
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!