- W związku nadchodzącymi zmianami na rynku cukru Südzucker, w ramach utrzymania konkurencyjności i pozycji rynkowej zdecydował o wdrożeniu i przeprowadzeniu w tym roku ankiety SAI - informuje koncern.

Zdaniem przedstawicieli firmy klienci przemysłu cukrowniczego domagają się i egzekwują od producentów cukru prawa do pełnej transparentności przy produkcji produktów spożywczych. Ankieta certyfikująca SAI - FSA 2.0 (ang. Sustainable Agriculture Initiative Platform) sygnowana jest przez platformę zrównoważonego rozwoju.

- Stopniowe wdrożenie ankiety SAI planowane jest we wszystkich spółkach Grupy Südzucker. Bieżący rok jest rokiem pilotażowym, podczas którego system ankietowania jest wdrażany i testowany. Pytania ankietowe obejmują szeroki zakres związany z prowadzeniem gospodarstwa w związku z czym, certyfikacja będzie ważna nie tylko dla uprawy buraków cukrowych, lecz również innych kultur. O szczegółach będą informowali plantatorów nasi doradcy, którzy już wkrótce umówią się na spotkania i pomogą wypełnić ankietę - informuje Südzucker.

Podobał się artykuł? Podziel się!