Najlepsze są sadzarki z napędem hydraulicznym i bezstopniową regulacją sadzenia, wyposażone w elektroniczne sterowanie, z kontrolą dokładności sadzenia. Głównym producentem sadzarek automatycznych taśmowo-czerpakowych są Agromet w Brzegu (Unia Group) oraz Remprodex w Człuchowie. Pierwszy produkuje sadzarkę dwurzędową Kora 2, która ma specjalne wyposażenie do sadzenia ziemniaków podkiełkowanych i podsiewacz nawozów. W ofercie firmy są również sadzarki 4-rzędowe (Kora 4, Kora 4H i Kora 4HP) o ładowności zbiornika od 800 do 2200 kg i wydajności do 1,5 ha/h. Remprodex produkuje sadzarki: 2-rzędową S211 z siewnikiem nawozowym (o ładowności 100 kg) i 4-rzędową. Prawie wszystkie produkowane sadzarki taśmowo-czerpakowe wyposażane są w zagarniacze talerzowe.

Krajowe sadzarki taśmowo-czerpakowe nie odbiegają jakością pracy od czołowych firm zagranicznych, jak: Hassia, Cramer, Gruse i Grime. Podstawowym warunkiem pracy każdej sadzarki jest wyrównana wielkość sadzeniaków. Różnica między wielkością sadzeniaków w tej samej partii bulw nie powinna być większa niż 1–1,5 cm. Staranne dostosowanie bulw pod względem wielkości i zdrowotności jest podstawowym zadaniem rolnika, które należy wykonać przed sadzeniem.

Po amerykańsku
Oprócz redlinowej technologii sadzenia ziemniaków istnieje zagonowy sposób ich uprawy, stosowany od wielu lat w USA, w Wielkiej Brytanii jako alternatywa dla szerokich międzyrzędzi. W Polsce ten sposób sadzenia nie jest jeszcze rozpowszechniony. Pole przed sadzeniem musi być oczyszczone z kamieni i brył przy użyciu specjalnych maszyn odseparowujących. Sadzenie przebiega w dwóch przejazdach. Zadaniem pierwszego przejazdu jest wyciągnięcie zagonów przy użyciu specjalnego obsypnika, np. na szerokość 150 lub 180 cm, zależnie od rozstawu kół ciągnika. W następnym przejeździe 3- lub 4-rzędową sadzarką wykonuje się sadzenie. W ten sposób uzyskuje się niemal optymalną przestrzeń wzrostu pojedynczej rośliny i pełną obsadę roślin na jednostkę powierzchni.