PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Brak pieniędzy za nadwyżki cukru

Brak pieniędzy za nadwyżki cukru

Nie zakończyła się jeszcze walka rolników o odzyskanie pieniędzy za nadwyżkę cukru w kampanii cukrowniczej 2010/2011. A jest o co walczyć, bo należności szacuje się na ok. 30 mln euro.Przypominamy, że sprawa ważna dla plantatorów buraka cukrowego, ciągnie się już od marca 2011 r. Wtedy to zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie wprowadzające tzw. świadczenie dodatkowe wynikające z podziału nadwyżki uzyskanej z ceny zbytu cukru ponad cenę referencyjną.

Plantatorzy domagali się od producentów cukru należnych im świadczeń. Ale nie doszli z nimi do porozumienia. Dlatego zwrócili się do Sądu. Jeszcze pod koniec kwietnia tego roku pytaliśmy Kazimierza Kobzę z Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego - organizacji, która pomaga rolnikom w tej sprawie - czy zapadły jakieś wyroki. Okazało się wówczas, że sprawy są w sądach. Każdy producent cukru został zaskarżony, a pierwsze rozprawy miały się odbyć w czerwcu.

Teraz po upływie tych kilku miesięcy, ponownie zapytaliśmy, czy są jakieś konkretne rozstrzygnięcia. Okazuje się, że nie. - Sprawy się toczą, ale wyroków jeszcze nie ma - powiedział w rozmowie z nami Kazimierz Kobza.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!