Crown 270 SL jest w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego. W roślinie działa układowo. Zawiera hydrazyd maleinowy (substancja z grupy hydrazydów) -w postaci soli potasowej. Środek przeznaczony jest do stosowania w ziemniaku i cebuli.

Stosowany w ziemniaku zapobiegnie kiełkowaniu bulw podczas przechowywania. Środek należy zastosować na 3-7 tygodni przed desykacją lub na początku naturalnego więdnięcia naci ziemniaczanej (od BBCH 91). Zalecana i jednocześnie maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania to 11,0 l/ha.

Stosowany w cebuli ma zapobiegać wyrastaniu w szczypior podczas przechowywania. Wówczas zabieg należy wykonać nie wcześniej niż gdy 10 proc., ale nie później niż gdy 50 proc. roślin ma wyschniętą szyjkę i załamany szczypior, tj. około 10-15 dni przed zbiorem (od BBCH 47-48). Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 8,9 l/ha.

W sezonie wegetacyjnym można wykonać 1 zabieg tym preparatem. Okres karencji środka dla ziemniaka wynosi 21 dni, zaś cebuli – 4 dni. Nie należy stosować środka w temperaturze powietrza powyżej 25°C oraz wilgotności względnej powietrza powyżej 50 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!