- Budowa silosu w Cukrowni Nakło wpisuje się w długofalową strategię rozwoju Krajowej Spółki Cukrowej. Zamierzamy inwestować i już inwestujemy w nowe technologie, modernizację i rozwój naszych cukrowni. Na ten cel przeznaczyliśmy ponad 150 mln zł w roku 2010/2011. Jak przystało na największego w kraju i jednego z największych w Europie producentów cukru, nieustannie chcemy podnosić standardy produkcji i jakości naszych produktów. Nowy silos to jedna z wielu inwestycji spółki, które mają na celu głównie poprawę gospodarki magazynowej, zabezpieczenie środowiska naturalnego oraz wzmacnianie przewag konkurencyjnych - powiedział Marcin Kulicki, prezes KSC S.A.

Silos w Cukrowni Nakło posadowiony jest na palach żelbetowych i żelbetowej płycie fundamentowej. Ściany komory silosu są monolityczne, obwodowo sprężane kablami i zakończone wieńcem, na którym oparta jest kopuła. Wykonane są w technologii szalowania ślizgowego.

Budowa silosu umożliwia magazynowanie cukru luzem, skutkuje obniżeniem kosztów magazynowych oraz kosztów transportu, załadunku i rozładunku cukru. Oprócz kwestii kosztowych, magazynowanie cukru w silosie gwarantuje spełnienie najwyższych standardów jakościowych wymaganych przez odbiorców cukru. Generalnym wykonawcą silosu była firma Chemadex SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!