Mikroelementy, choć pobierane są w bardzo małych ilościach, odgrywają istotną rolę w roślinie. Zdaniem specjalistów pierwszy zabieg dokarmiania dolistnego powinno się przeprowadzić w terminie 3-4 par liści właściwych, następne po 10 dniach. Optymalna temperatura powietrza w czasie zabiegu powinna wynosić 10-20 st. C.


- W bieżącym roku wysokie temperatury, brak wody w warstwie próchnicznej, która jest naturalnym źródłem mikroskładników utrudnia roślinie ich pobieranie z gleby. W celu zapewnienia prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin składniki te należy podać roślinie dolistnie. Nawożenie dolistne oceniane jest jako wysokoefektywny sposób żywienia roślin makro- i mikroelementami - radzi doradca KSC.


KSC proponuje swoim plantatorom nawozy makro- i mikroelementowe - CukroVity. W tym roku są dwie nowości z tej palety. Pierwszym jest CukroVit 16-16-16 z kompleksem Antystres - nawóz dolistny, który zdaniem producenta cechuje się wysoką zawartością zrównoważonymi proporcjami składników pokarmowych NPK, wzbogacony w mikroelementy. Drugim jest CukroVit PK z kompleksem Antystres - dolistny nawóz z fosforem i potasem zawiera również mikroelementy, ze znaczną przewagą boru (20 g w kg).

Podobał się artykuł? Podziel się!