PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Czas na nawożenie dolistne buraków

Buraki cukrowe posiadają duży potencjał plonotwórczy oraz wysokie wymagania pokarmowe. Wysokich plonów możemy spodziewać się tylko wtedy, gdy składniki pokarmowe dostarczone będą roślinie w odpowiednich ilościach i terminie – informuje doradca Krajowej Spółki Cukrowej.Mikroelementy, choć pobierane są w bardzo małych ilościach, odgrywają istotną rolę w roślinie. Zdaniem specjalistów pierwszy zabieg dokarmiania dolistnego powinno się przeprowadzić w terminie 3-4 par liści właściwych, następne po 10 dniach. Optymalna temperatura powietrza w czasie zabiegu powinna wynosić 10-20 st. C.


- W bieżącym roku wysokie temperatury, brak wody w warstwie próchnicznej, która jest naturalnym źródłem mikroskładników utrudnia roślinie ich pobieranie z gleby. W celu zapewnienia prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin składniki te należy podać roślinie dolistnie. Nawożenie dolistne oceniane jest jako wysokoefektywny sposób żywienia roślin makro- i mikroelementami - radzi doradca KSC.


KSC proponuje swoim plantatorom nawozy makro- i mikroelementowe - CukroVity. W tym roku są dwie nowości z tej palety. Pierwszym jest CukroVit 16-16-16 z kompleksem Antystres - nawóz dolistny, który zdaniem producenta cechuje się wysoką zawartością zrównoważonymi proporcjami składników pokarmowych NPK, wzbogacony w mikroelementy. Drugim jest CukroVit PK z kompleksem Antystres - dolistny nawóz z fosforem i potasem zawiera również mikroelementy, ze znaczną przewagą boru (20 g w kg).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!