PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Do końca roku rozstrzygnie się sprawa Trzemeszna

Do końca roku rozstrzygnie się sprawa Trzemeszna

Autor: farmer.pl, mt

Dodano: 06-12-2012 10:15

Tagi:

- Jesteśmy w trakcie negocjacji szczegółów umowy z Ministerstwem Skarbu Państwa. Mam nadzieję, że do końca roku sprawa będzie mogła zostać zamknięta – mówi portalowi farmer.pl Wojciech Faszczewski, prezes zarządu PEPEES S.A.Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno jest już od dłuższego czasu przedmiotem prywatyzacji. Zainteresowane jest nim Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES w Łomży. Coraz bliżej jest już uzgodnienia szczegółów transakcji.

- Naszym celem jest stworzenie dużej, silnej, polskiej firmy skrobiowej, która będzie na równi konkurować z zachodnimi gigantami tej branży takimi jak: Avebe, Emsland Group czy Roquette - dodaje Faszczewski.

Wizja stworzenia największej w Polsce grupy produkującej skrobię na czele z Pepeesem wydaje się coraz bardziej realna.

- Spodziewamy się także, że powiększona grupa PEPEES uzyska znaczące efekty synergii oraz zwiększy przychody. W konsekwencji będziemy mogli oferować atrakcyjne ceny współpracującym rolnikom, a zarazem korzystne dla odbiorców naszych wyrobów - podkreślił prezes.

Przejmowana spółka może się pochwalić wyższą rentownością niż Pepees. W roku ubiegłym jej zysk netto wyniósł ok. 21 mln zł, a przychody ze sprzedaży sięgnęły 100 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • janek 2013-01-05 10:11:15
  Zakup Trzemeszna przez Pepees do bardzo dobry pomysł, gdyz powstanie silna grupa, silniejszemu jest łatwiej.Przeciez Pepeesowi nie zależy na likwidacji Trzemeszna a wręcz odwrotnie wsięc skąd te nagonki???
 • pm 2012-12-07 12:57:02
  10/10!
 • Pedro 2012-12-06 11:29:20
  Ten zakład powinien zostać sprywatyzowany na rzecz spółki pracowniczo-plantatorskiej.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!