Według prognoz tegoroczna kampania potrwa ok. 91 dni, a w jej trakcie zakłady wytworzą 623 tys. t cukru, tj. o około 78 tys. t cukru mniej w porównaniu do ubiegłego roku. Limit produkcji cukru przyznany spółce na rok obrotowy 2012/2013 wynosi blisko 550 tys. t.

W celu zabezpieczenia surowca do produkcji cukru na poziomie przyznanego limitu, KSC S.A. zakontraktowała ok. 3,8 mln t buraków rosnących na około 76 tys. ha. Zgodnie z planem dostarczy je blisko 16 tys. plantatorów, z którymi podpisano umowy - informuje KSC.

Przewidywane zakończenie kampanii cukrowniczej prowadzonej przez Krajową Spółkę Cukrową S.A. nastąpi w trzeciej dekadzie grudnia 2012 r.

Zarówno rozruch, jak i pierwsze dni kampanii cukrowniczej 2012/2013 przebiegły zgodnie z planem w sposób bezawaryjny. Wszystko wskazuje, że buraki są w pełni dojrzałe technologicznie, dzięki czemu proces wysładzania i oczyszczania soków przebiega bez żadnych zakłóceń - podaje KSC.

KSC S.A. jest największym producentem i sprzedawcą cukru w Polsce (niemal 40-proc. udział w rynku). Funkcjonuje jako jednolity ogólnopolski koncern, w którego skład wchodzi 7 cukrowni zlokalizowanych w 5 województwach.

Podobał się artykuł? Podziel się!