- Ludzie, którzy na co dzień tworzą firmę - a więc właśnie nasi pracownicy i plantatorzy, będą mogli stać się jednocześnie jej współwłaścicielami. Biorąc udział w prywatyzacji, zyskają możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądać nasze wspólne jutro, osiągając jednocześnie korzyści z wypracowanych przez spółkę zysków - mówi Marcin Kulicki, prezes zarządu KSC S.A.

- Wycena KSC to 1,6 mld złotych. Uważamy, że jest to cena godziwa, sprawiedliwa - mówi Aleksander Grad, minister skarbu państwa. Jak dodaje, spółka efektywnie przeszła cały proces zmian jakiemu w ostatnich latach poddana była branża cukrownicza Unii Europejskiej. Nie tylko utrzymała pozycję silnego lidera rynkowego w kraju, ale i rozpoczęła ekspansję międzynarodową.

Jedna akcja kosztować będzie 1,6 zł. Przedstawiamy harmonogram oferty.

1. Prospekt emisyjny udostępniono do publicznej wiadomości 20 września.
2. Do 4 października 2011 r. zostanie udostępniona przez spółkę listy osób uprawnionych - lista ta będzie dostępna przez kolejne dwa tygodnie we wszystkich Oddziałach Spółki i w Biurze w Warszawie. Każda uprawniona osoba powinna sprawdzić w tym okresie swoje dane i pilnie zgłosić na miejscu ewentualne reklamacje (jeśli ktoś został pominięty lub nie zgadzają się dane osobowe). Na liście mogą znaleźć się wyłącznie obecni pracownicy spółki oraz plantatorzy posiadający ważne umowy kontraktacyjne.
3. Od 5 października do 4 listopada 2011 r. będą przyjmowane wnioski o pożyczkę na akcje - każda osoba uprawniona może złożyć taki wniosek w Oddziale Spółki lub w Siedzibie w Toruniu. Pracownicy spółki na miejscu udzielą wszelkich dodatkowych informacji i pomogą dopełnić formalności.
4. Zapisy na akcje będą trwały od 20 grudnia 2011 r. do 20 marca 2012 r. - przyjmowane w wybranych Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO BP oraz oddziałach Banku PKO BP.
5. Do 3 kwietnia 2012 r. po zakończeniu zapisów na akcje nastąpi ich przydział.
6. Od 20 czerwca do 20 września będą zawierane z poszczególnymi osobami uprawnionymi umów zbycia akcji przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!