Średni plon korzeni kształtuje się obecnie na poziomie 55 t/ha, przy polaryzacji 17,5 proc. Dobra cena za buraki, wysoki plon i polaryzacja sprawiają, że buraki cukrowe w rankingach opłacalności zajmują czołowe miejsce.

Kampania 2011/12 w większości cukrowni KSC S.A. rozpoczęła się 20 września. Sprzyjające warunki w okresie lata sprawiły, że buraki już na początku kampanii osiągały wysoką polaryzację i wysokie plony. Wyjątkowo pogodna jesień, praktycznie bez opadów, pozwoliła na wykonanie wykopków w bardzo dobrych warunkach.

Buraki są czyste, dojrzałe i wolne od chorób korzeniowych. Praktycznie do tej pory warunki atmosferyczne są sprzyjające dla dobrego przechowywania surowca w pryzmach. Potwierdzają to wyniki polaryzacji i plony jakie są notowane z bieżących dostaw. Grudzień w naszych warunkach klimatycznych najczęściej kojarzony jest z zimą, opadami śniegu i mrozem. Ten rok jest wyjątkowy. Do tej pory mamy prawdziwą polską „złotą jesień”. Do końca kampanii pozostało jeszcze trochę czasu. Wszystkie cukrownie Krajowej Spółki Cukrowej S.A. zakończą kampanię na przełomie grudnia i stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!