Rada Nadzorcza KSC uchwałą Nr 283/VI/2012 (1120) z 23 kwietnia 2012 r. podjęła decyzję o odwołaniu Marcina Kulickiego ze stanowiska prezesa zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. z siedzibą w Toruniu. Kulicki pełnił tę funkcję od początku 2009 roku. Nie wybrano jeszcze nowego prezesa spółki.

Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego domagał się jego odwołania.

- Pierwszym powodem była utrata przez pracowników i plantatorów spółki zaufania do Marcina Kulickiego. Dodatkowo w ostatnich tygodniach swoimi działaniami i wypowiedziami naruszył zasadę lojalności wobec akcjonariuszy. Działania prezesa doprowadziły też do powstania komitetu protestacyjnego i protestu 2 kwietnia pod siedzibą Ministerstwa Skarbu Państwa, które doprowadziły do odstąpienia przez ministra skarbu od prowadzonej oferty prywatyzacyjnej akcji spółki - mówi portalowi farmer.pl Kazimierz Kobza, dyrektor biura KZPBC.

Jak dodaje pozostawienie Kulickiego na stanowisku oznaczałoby eskalację konfliktu z plantatorami buraka i pracownikami, co miałoby negatywny wpływ na odbudowę zaufania do spółki i prywatyzacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!