Jak podkreślają, zasadniczym warunkiem przeprowadzenia usług zbioru buraków na optymalnym poziomie jest dobry stan techniczny kombajnu oraz poprawna praca operatora.

- Aby zapewnić najwyższy poziom usług, w rejonach działania koncernu, już kolejny raz przeprowadzono ocenę stanu technicznego kombajnów. Kontrola objęła wyorywacze, podzespoły czyszczące i systemy rozładunku. Elementy te mają za zadanie zapewnienie prawidłowego ogłowienia i zabezpieczenia przed powstaniem uszkodzeń, zmiażdżeń, pozostawaniem niewykopanych buraków na polu i nadmiernym zanieczyszczeniem ziemią – informuje Südzucker.

Firmy i usługodawcy, których otrzymali pozytywną ocenę specjalistów, są rekomendowani do świadczenia usług kopania buraków. Wykaz rekomendowanych w rejonie Południowego-Wschodu liczy dziesięć firm, a w terenie Śląska – 19.

Co ciekawe, ocena stanu technicznego maszyn kopiących poprzedza badanie ankietowe na temat jakości pracy operatorów kombajnów, które zostanie przeprowadzone w rejonach kontraktacyjnych SZP przez służby surowcowe.

- Działania te pozwalają na zdiagnozowanie i wyeliminowanie ewentualnych słabych punktów i zapewnienie plantatorom najwyższej jakości usług – podają doradcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!