Oferta akcji KSC S.A. zbywanych przez Skarb Państwa została podzielona na dwie transze: preferencyjną, ze wsparciem Spółki w postaci pożyczki na pierwszą ratę, i standardową, w której uprawnieni zapłacą za akcje z własnych środków. Składanie wniosków o pożyczkę na akcje trwało od 5 października do 4 listopada 2011 r. w Oddziałach, Biurze i Siedzibie Spółki.

- Liczba złożonych wniosków o pożyczkę potwierdza bardzo duże zainteresowanie publiczną ofertą akcji naszej Spółki wśród pracowników i plantatorów. Jest również oznaką zaufania do Spółki i przekonania o jej dobrych perspektywach - mówi Marcin Kulicki, prezes Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

W transzy preferencyjnej zaoferowano uprawnionym 333 045 608 akcji. A w ramach transzy standardowej pozostałe 464 735 609 akcji. W obu transach cena za jedną akcję wynosi 1,60 zł.

Zapisy na akcje rozpoczynają się 20 grudnia 2011 r. i potrwają do 20 marca 2012 r. Osoby uprawnione, które otrzymają wsparcie ze strony Spółki w formie pożyczki, będą mogły również skorzystać z pomocy pełnomocnika - pracownika Spółki, który zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z zakupem akcji. Na tę chwilę ponad 96 proc. uprawnionych w transzy preferencyjnej chce skorzystać z tej dodatkowej formy pomocy ze strony spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!