Syngenta w swojej ofercie ma dziewięć produktów do ochrony ziemniaka. W tym najnowszy, zarejestrowany w tym roku – Revus 250 SC. Fungicyd przeznaczony jest do walki z zarazą ziemniaka. Dotyczy to zarówno liści jak i łodyg. Zawiera nową substancję aktywną mandipropamid, która długotrwale chroni roślinę i jest bezpieczna dla środowiska.

Co w przyszłości Syngenta chce jeszcze wprowadzić do swojej palety produktów w ochronie ziemniaków? Jak podkreślił Marek Szczepański – przedstawiciel firmy, trwa proces rejestracyjny środków wyspecjalizowanego w alternariozie i rizoktoniozie. Poza tym Syngenta pracuje nad opracowaniem doglebowego zabiegu do zwalczania mszyc i stonki ziemniaczanej, nematocydu, herbicydu, fungicydu, preparat do zwalczania drutowców i innych owadów żerujących w glebie, a także nad promocją nowoczesnych końcówek do opryskiwaczy Potato Nozzles.

W regionie Skierniewic praktycznie co roku jest problem z suszą. Uprawy trzeba było deszczować. Ten sezon jest inny. Woda często zalega w redlinach. W taką pogodę szczególnego znaczenia nabiera ochrona plantacji. Zabiegi trzeba wykonywać w zależności od potrzeb nie co 14 dni, ale częściej co 5–7 ze względu na częste opady deszczu.

Zaraza ziemniaka jest bowiem w tym sezonie, ze względu na pogodę, najczęściej pojawiającym się problemem w uprawach ziemniaków. Wielu rolników z przyczyn niezależnych od nich często nie miało nawet szansy wjechać w pole, aby wykonać oprysk.

Żródło: farmer.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!