PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Święto ziemniaka w Poświętnem

Krajowy Dzień Ziemniak to dla plantatorów tej rośliny doroczne święto. Organizatorzy świetnie zadbali o jego oprawę.XXI Krajowy Dzień Ziemniaka za nami. Ta wędrująca impreza, w tym roku gościła na Mazowszu, a konkretnie w Poświętnem koło Płońska. Pracownikom Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego należy się 5+ za organizację.

Rozplanowanie przestrzeni wystawienniczej można uznać za wzorowe. Wyraźnie wydzielona przestrzeń merytoryczna dotyczące ziemniaka z podziałem na części: stoiska firm hodowlano-nasiennych, oddzielnie producenci i dystrybutorzy nawozów i wreszcie dealerzy sprzętu mechanicznego. Wystawa była zwarta. Sala seminaryjna (duży namiot) w samym centrum stoisk. Aby zwiedzić poletka odmianowe, nie trzeba było wędrować 2-3 km od stoisk. W poprzednich edycjach tej imprezy zdarzało się. Same rośliny w doskonałej kondycji - nakarmione i ochronione przed chorobami i szkodnikami.

Wreszcie zmora wielu rolniczych imprez plenerowych - stoiska z kwiatami, miodem, pieczywem, wędlinami i całą resztą rozkoszy dla ciała, oraz ducha. W Poświętnem zdecydowanie odsunięto je od głównych wystawców i nie dopuszczono aby ilościowo zdominowały wystawę, co zawsze w takim wypadku zamienia imprezę merytoryczną w ludowy odpust. Pomyślano także o dzieciach, które przyjadą z rodzicami. Dla nich zorganizowano plac zabaw.

Co ciekawego firmy zaprezentowały? Zapraszam do lektury październikowego numeru miesięcznika Farmer.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!