PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wschody buraków są wyrównane, ale zagrażają im chwasty

Wschody buraków są wyrównane, ale zagrażają im chwasty

Autor: farmer.pl, mt

Dodano: 15-05-2012 09:16

Tagi:

Ostatnia dekada kwietnia i pierwsza maja była ciepła (15°C) i deszczowa (15,9 mm) w całym kraju. Sprzyjające warunki pogodowe przyczyniły się do szybkich i wyrównanych wschodów buraka cukrowego. Takie warunki, sprzyjają również intensywnemu rozwojowi chwastów na plantacjach – informuje Krajowa Spółka Cukrowa.Specjaliści podkreślają, że należy codziennie sprawdzać stan plantacji, co pozwoli na ustalenie terminu wykonania kolejnego zabiegu herbicydowego, zwalczającego chwasty. - Herbicydy wybieramy i stosujemy w zależności od występujących gatunków chwastów na danym polu. Przy wyborze substancji aktywnej w herbicydzie należy uwzględniać przewidywane warunki pogodowe. Przy spodziewanych opadach (wilgotna gleba) wskazane jest zastosowanie w mieszankach pestycydów, substancji aktywnych działających doglebowo. Przy braku opadów bardziej bazujemy na substancjach o działaniu nalistnym - podkreślają eksperci KSC.


Nie tylko chwasty zagrażają burakom, problemem są też szkodniki. W uprawach pojawiły się już pchełka burakowa i drobnica burakowa. Dlatego tam, gdzie jest to konieczne, należy zastosować odpowiedni insektycyd zwalczający danego szkodnika.


Należy pamiętać, że zbliża się okres zastosowania drugiej, uzupełniającej dawki azotu, którą aplikuje się w fazie rozwojowej 2-4 liści właściwych buraka cukrowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!