PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Z początkiem września rusza kampania cukrownicza

Z początkiem września rusza kampania cukrownicza Pierwsze cukrownie podały terminy rozpoczęcia kampanii cukrowniczej; Fot. Anna Kobus

Wyjątkowo wcześnie, bo już 1 września ruszają pierwsze cukrownie. Oznacza to, że niektórzy plantatorzy muszą już myśleć o kopaniu buraków.Dobry stan większości plantacji buraczanych zachęca pierwsze cukrownie do rozpoczęcia kampanii. Nie jest to dobra wiadomość dla tych plantatorów, którzy ustawieni są w pierwszej kolejce na odstawy surowca.

Burak po nieco opóźnionym siewie i chłodach, towarzyszącym wschodom nie ma szans, by wykorzystał swój potencjał plonotwórczy. Przerwanie jego nadal bardzo intensywnej wegetacji wiąże się z uzyskaniem niższych plonów korzeni z mniejszą zawartością cukru. Pierwsi plantatorzy powinni także pamiętać, że w przypadku wczesnych odstaw muszą zwrócić uwagę na karencje fungicydów użytych do ochrony plantacji przed chwościkiem. Większość dostępnych na rynku preparatów posiada 35-dniowy okres karencyjny.

W przypadku grupy Pfeifer&Langen pierwsze cukrownie ruszą 1 września. Dotyczy to cukrowni: Gostyń, Miejska Górka oraz Środa Wielkopolska. Kolejne ruszą 3 września: Glinojeck.
W pozostałych koncernach ostateczne terminy jeszcze nie zostały wyznaczone. W Südzucker Polska prawdopodobnie pierwsze cukrownie ruszą w pierwszej dekadzie września. Natomiast Krajowa Spółka Cukrowa jak co roku uruchomi produkcję w zależności od cukrowni pomiędzy 10 a 25 września.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • cukrownik 2016-08-31 18:21:36
    Widac, ze polscy producenci przygotowuja sie na duza kampanie - w tym roku zaczynaja kampanie najwczesniej w calej UE. W Wielkiej Brytanii kampania planowana na miesiac pozniej
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!