PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zaślaz pospolity w zachodniej części kraju

Autor: farmer.pl, mt

Dodano: 08-08-2013 13:39

Tagi:

W okolicach zachodniej Polski został zauważony zaślaz pospolity. Chwast ten do niedawna był spotykany jedynie w krajach Południowej Europy (Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry, Mołdawia) obecnie w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Polsce – informują doradcy Südzucker Polska.W jaki sposób do nas trafił? Zdaniem przedstawicieli koncernu wraz z zanieczyszczonym materiałem siewnym kukurydzy lub innych roślin.


Zaślaz może osiągnąć wysokość nawet 2,5 m. Ma duże, okrągławo sercowate liście z zaostrzonymi końcami, z karbowano-piłkowanym brzegiem, pokryte drobnymi włoskami, które nadają im aksamitny połysk. Podobny jest do malwy, bo należy też do tej samej rodziny ślazowatych.

- Jest bardzo płodny, nie usunięcie widocznych okazów z pola w tym momencie może grozić wydaniem nasion i znacznym zachwaszczeniem pól w przyszłości. Nasiona tej rośliny są bardzo żywotne, zachodzi podejrzenie, iż obecne wtórne zachwaszczenie może wynikać ze zgromadzonych w glebie nasion jak i ze stosowanego obornika - podaje Südzucker.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • 05998 2013-08-09 17:22:31
    chwast ten występuje w Polsce od kilku lat i nie jest to odkrycie wspomnianej wyżej Firmy.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.158.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!