Spotkanie składało się z dwóch części: wykładowej, oraz polowej. W pierwszej głos zabrała prof. Józefa Kapsa z Zakładu Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka przedstawiając najnowsze wyniki badań Grupy Euroblight , która jest europejską siecią badań nad zarazą ziemniaka. Wystąpienie dr Sławomira Wróbla poświęcone było znaczeniu wymiany materiału sadzeniakowego, jako ważnego elementu ochrony ziemniaka przed chorobami. Z kolei Przemysław Urbaniak – Crop Field Expert firmy Syngenta, przedstawił wyniki doświadczeń z wprowadzanym na rynek fungicydem Carial Star 500 SC.

Podczas pokazów polowych goście mogli zapoznać się z efektami działania najnowszych produktów i programów ochrony z oferty firmy Syngenta, oraz praktycznymi informacjami dotyczącymi ich stosowania. Tą część przedstawiali gościom zarówno eksperci Syngenta jak i dr Jerzy Osowski z Pracowni Ochrony Ziemniaka w Boninie.

Dr Janusz Urbanowicz zaprezentował działanie innej nadchodzącej nowości – herbicydu Arcade. Środek ten będzie zarejestrowany do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w terminie przedwschodowym i krótko po wschodach ziemniaka.

Z kolei mgr Irena Stypa oprowadzała przybyłych, po kolekcji zarejestrowanych w Polsce odmian ziemniaka.

Przez cały czas trwania konferencji, na placu wystawowym obecne były stoiska firm oferujących produkty zwiazane z produkcją ziemniaka.

Podobał się artykuł? Podziel się!