Środa, 28 stycznia 2015 r.
 • Ochrona roślin

  Monsanto wprowadza nową wersję herbicydu Roundup

  Roundup Flex 480 działa skutecznie w temperaturze od 2ºC do 30ºC. Formulacja środka oparta jest na soli potasowej glifosatu, co zapewnia wysoką koncentrację i zmniejsza o ok. 30 proc. dawkę preparatu na 1 ha.

 • Okopowe

  Trudna sytuacja również na rynku ziemniaków

  W piątek 23.01.2015 w Błaszkach (pow. sieradzki) kilkuset rolników - producentów ziemniaków, debatowało między innymi z przedstawicielami MRiRW i Izb Rolniczych o trudnej sytuacji na rynku ziemniaków.

 • Nawozy

  Co pomaga przenieść azot ze słomy do ziarna?

  Miedź jest odpowiedzialna za kontrolowanie metabolizmu azotu i przemieszczanie azotu do ziarniaków. Azot przy zbilansowanym odżywianiu m.in. miedzią będzie bardziej efektywny plonotwórczo, zawartość białka będzie na zdecydowanie większym...

 • Okopowe

  Kończy się kampania cukrownicza

  Wielkimi krokami zbliża się koniec kampanii cukrowniczej sezonu 2014/2015. Można się już pokusić o podsumowania. Czy to był dobry rok?

 • Polska

  Kontrole koncernów cukrowych

  Na zapytanie KRIR dotyczące zbadania sytuacji na rynku cukru i przeprowadzenia kontroli, czy koncerny cukrowe zgodnie z prawem kontraktowały uprawy buraków cukrowych, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opisało szczegóły procedur...

 • Analizy i komentarze

  W grudniu ub.r. najbardziej podrożały ziemniaki

  W grudniu 2014 r., w porównaniu z listopadem podrożały ziemniaki zarówno w skupie i na targowiskach, w skupie więcej płacono też za kukurydzę i pszenicę. Potaniało m.in. żyto i trzoda chlewna i drób.

 • Okopowe

  COBORU zarejestrowało nowe odmiany buraka cukrowego

  W dniu 20 stycznia 2015 roku w siedzibie COBORU w Słupi Wielkiej odbyło się trzecie posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian buraka w kadencji 2013-2016. W trakcie właściwego posiedzenia Komisja m.in. pozytywnie zaopiniowała wpisanie do...

 • Zboża

  Rozszerzona etykieta Yamato 303 SE

  Firma Sumi Agro rozszerzyła zakres stosowania fungicydu Yamato 303 SE o możliwości zwalczania chorób żyta, jęczmienia zarówno ozimego jak i jarego oraz pszenicy jarej. Zmiany w etykiecie dotyczą także szerszego zakresu zwalczania chorób w...

BAZA WIEDZY

Jak to jest z sadzeniakiem?

W obiegowej opinii materiał sadzeniakowy ziemniaka wymieniany jest w gospodarstwach średnio co 20 lat. Czy rzeczywiście sytuacja przedstawia się aż tak źle?

temat numeru

Mamy nowy PROW

Komisja Europejska przyjęła polski PROW na lata 2014-2020. Do wykorzystania jest 13,5 mld euro: 8,6 mld euro z budżetu UE oraz 4,9 mld euro z funduszy krajowych. To o 4 mld euro mniej niż było na PROW 2007-2013. Tylko wkład EFRROW w stary PROW wynosił 13,4 mld euro.

PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM