PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zmiana władzy w KZPBC – prezesem Nykiel

Zmiana władzy w KZPBC – prezesem Nykiel

Autor: farmer.pl, mt

Dodano: 12-03-2015 14:40

Krzysztof Nykiel z Cukrowni Dobrzelin został nowym prezesem Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego. Zastąpił na tym stanowisku Stanisława Barnasia.11 marca 2015 r. odbył się Krajowy Zjazd Delegatów Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego na którym wybrano nowe władze związku. Zmienił się nie tylko prezes, ale też i wiceprezesi. Teraz te stanowiska piastują: Mieczysław Środa z cukrowni Werbkowice i Michał Grzegorczyn z cukrowni Świdnica. Wcześniej byli to Ryszard Napierała i Stanisław Paruch. Zmienił się też skład prezydium i komisji rewizyjnej Związku.

Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego powstał w 1921 roku, składa się z 32 związków regionalnych i zrzesza 35 tysięcy polskich plantatorów buraka cukrowego.

KZPBC ma za zadanie nie tylko reprezentować i chronić interesy polskich plantatorów buraka cukrowego, lecz także prowadzić wszelkie działania na rzecz wzrostu produkcji buraka cukrowego i usprawnienia pracy plantatorów.

Związek pośredniczy w relacjach z przemysłowymi, politycznymi i administracyjnymi partnerami szczególnie na szczeblu ogólnokrajowym; sprawuje kontrolę w zakresie realizacji umów kontraktacyjnych; organizuje kontrolę odbioru buraków w cukrowni - szkolenia kontrolerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • znajomy 2015-03-13 21:38:07
  Brawo Krzysztof
 • rolnik 2015-03-12 19:41:53
  To juz po ksc
 • burak 2015-03-12 15:46:24
  Gratulacje.Moze teraz nowy Prezes czesciej bedzie przypominal rolnikom ktorzy nie sa aktywnymi plantatorami ze jeszcze tylko przez 2 lata mozna odsprzedac akcje do cukrowni
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.227.37
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!