Decydując się na jesienny fungicyd rzepaczany, warto nie ryzykować i postawić na sprawdzone rozwiązanie. Podczas pamiętnych wymarznięć w 2012 roku to właśnie rzepak traktowany produktem CARYX 240 SL w najlepszym stopniu przezimował, chronił przed patogenami i uratował plantacje.

Jak zastosować Caryx w warunkach tegorocznej sytuacji pogodowej ?

Stosowanie jesiennych fungicydów i regulatorów wzrostu to istotny element tegorocznej technologii. Rzepaki wysiane w optymalnym terminie, jednak w regionach z dużym deficytem wilgoci, mogą mieć poważne problemy ze wschodami, spodziewać się należy zatem niewyrównanych plantacji.

  • na plantacjach rozwiniętych prawidłowo – produkt Caryx stosujemy w fazie 4–6 liści w dawce 1,0 l/ha
  • na plantacjach o nierównomiernych wschodach – rekomendujemy zastosowanie produktu Caryx w dawkach dzielonych np.: 2 x 0,5 l/ha, gdzie pierwszą dawkę Caryx 0,5 l/ha stosujemy wcześniej, już w fazie gdy przynajmniej połowa roślin osiągnie fazę 2–3 liści. Po około 7–10 dniach stosujemy drugą dawkę Caryx 0,5 l/ha.
  • na plantacjach przy opóźnionym terminie siewu rzepaku stosowanie produktu Caryx oraz zastosowanie nawożenia azotowego należy traktować jako konieczny element agrotechniki warunkujący osiągnięcie przez rośliny optymalnego rozwoju przed zimą oraz przezimowanie rzepaku ozimego.

Już teraz możecie Państwo sprawdzić też jak przebiegał poprzedni sezon z produktem CARYX. Na specjalnie dedykowanej stronie internetowej BASF Polska: Doświadczenia w Praktyce można już teraz porównywać zastosowania CARYX w zestawieniu z innym często wybieranym standardem rynkowym. Doświadczenia przeprowadzono w kilkunastu miejscach w Polsce, wszystkie obserwacje były prowadzone przez rolników. Zapraszamy do obejrzenia Doświadczeń w Praktyce!

Strona internetowa serwisu: Doświadczenia w Praktyce

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!