PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Jeśli nie Kerb, to co?

Jeśli nie Kerb, to co?

Autor: farmer.pl, Wojciech Konieczny

Dodano: 12-09-2011 13:26

Tagi:

Jesienne odchwaszczanie rzepaku ozimego ukierunkowane jest głównie przeciwko chwastom dwuliściennym. Nie oznacza to, że tylko one zagrażają plantacjom w tym okresie. Równie intensywnie rozwijają się także chwasty jednoliścienne, jak chwastnica jednostronna, wyczyniec polny czy perz właściwy.Wykonując oprysk przeciwko chwastom dwuliściennym, warto skorzystać z preparatów które jednocześnie odznaczają się działaniem chwastobójczym w stosunku do gatunków jednoliściennych. Znanym pod tym względem produktem jest Kerb 50 WP, który zastosowany w rzepaku który ma 4 do 6 liści eliminuje rdesty, przetaczniki, bodziszka drobnego i liczne gatunki jednoliścienne, w tym samosiewy zbóż.

Mniej popularna jest wiedza na temat jego odpowiedników. Substancję aktywną o nazwie propyzamid zawierają jeszcze dwa inne herbicydy: Golden Pyzamid 50 WP i Pilar Propyzamid 50 WP. Oczywiście spektrum ich działania jest takie samo. Wszystkie środki stosuje się w identycznej dawce - 1 kg/ha.

Chcąc wyeliminować z uprawy trudne do usunięcia chwasty rumianowate, mlecze czy chaber bławatek, należy sporządzić mieszaninę zbiornikową dodając do propyzamidu , chlopyralid zawarty w herbicydach: Lontrel 300 SL i Cyklon 300 SL. Każdy z nich stosuje się w ilości 0,3-0,4 l/ha.

Ze stosowania mieszaniny należy zrezygnować, jeśli temperatura powietrza nie przekracza 6oC. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.91.117
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!