Jak podało Stowarzyszenie istnieją poważne przesłanki do twierdzenia, że polska branża olejarska znalazła się w orbicie zainteresowań oszustów podatkowych działających na rynku oleju rzepakowego produkowanego na cele paliwowe.

Wobec powyższego odbyło się spotkanie zarządu PSPO, poszerzonego o ekspertów finansowych z firm członkowskich, z przedstawicielami Departamentu Kontroli Skarbowej Ministerstwa Finansów.

- Było to już kolejne spotkanie realizowane w ramach ścisłej współpracy pomiędzy branżą olejarską reprezentowaną przez PSPO a przedstawicielami kontroli skarbowej w zakresie ograniczania negatywnych dla branży olejarskiej skutków oszustw podatkowych w zakresie VAT. W czasie spotkania przedstawiciele Stowarzyszenia podkreślali swoją determinację w poszukiwaniu możliwości i sposobów dalszego ograniczania tego szkodliwego dla jego członków procederu - podało Stowarzyszenie.

Wśród tych działań za szczególnie ważne zebrani uznali działania wewnętrzne, które będą stosowali członkowie PSPO oraz działania zewnętrzne, polegające na wzmożonej kontroli firm prowadzących obrót olejem rzepakowym przez Departament Kontroli Skarbowe MF. Działania te będą prowadzone również we współpracy z organami kontroli skarbowej z innych krajów Unii Europejskiej.

Na zakończenie uczestnicy spotkania wyrazili wolę dalszych kontaktów i organizacji dalszych spotkań, których celem będzie synchronizacja działań na rzecz ograniczania zjawiska oszustw w zakresie VAT w obrocie olejem rzepakowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!