PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Na południu ślimaki, na Kujawach gnatarz

Na południu ślimaki, na Kujawach gnatarz

Lokalnie pojawiły się dwa poważne zagrożenia dla upraw rzepaku. Na bardziej wilgotnym południu kraju szkody wyrządzają ślimaki, na suchych Kujawach gnatarz rzepakowiec.O pojawieniu się tych zagrożeń informowaliśmy już naszych czytelników na łamach portalu farmer.pl.

Według kilku nieformalnych doniesień lokalnie rolnicy na południu kraju zmagają się z dużą ilością ślimaków, zagrożenie to może utrzymywać się jeszcze przez jakiś czas i może również uszkadzać plantacje wchodzących zbóż. Ślimaki z reguły żerują w nocy, w dzień można je zdiagnozować obserwując rośliny i glebę na których odnajdziemy ślady śluzu.Przypominamy, że do walki ze ślimakami można użyć: Glanzit 06 GB oraz Snacol 05 GB.

Z kolei od wielu rolników z Kujaw i powiatów pobliskich temu regionowi dostaliśmy informację o lokalnym występowaniu dużej ilości gnatarza rzepakowca. Są plantacje, które wymagają szybkiej interwencji w postaci zastosowania insektycydu. Przy masowym pojawieniu się powodują gołożery roślin. Zarejestrowane na gnatarza w rzepaku są 2 preparaty: Decis Mega 50 EW oraz Delta 50 EW.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!