PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowości w palecie herbicydów rzepaczanych od BASF

Nowości w palecie herbicydów rzepaczanych od BASF Nowe zestawy opracowane przez BASF będą dostępne już w tym sezonie; Fot. Anna Kobus

Firma BASF wprowadza na rynek dwa nowe produkty: Butisan Avant + Iguana Pack oraz Cleravo + Iguana Pack. Są to kompletne zestawy przeznaczone do zwalczania chwastów w rzepaku.Od tego sezonu dostępny będzie dla rzepaku nowo zarejestrowany herbicyd Butisan Avant. Produkt będzie sprzedawany w zestawie handlowym pod nazwą Butisan Avant + IguanaPack. Nowy Butisan Avant w połączeniu z Iguana to kompletne rozwiązanie herbicydowe, dobrze dopasowane do warunków polowych. Zestaw zawiera aż 6 substancji czynnych: metazachlor, dimetenamid-P, chinomerak, chlopyralid, pikloram i aminopyralid. Wykazuje działanie nalistne i doglebowe, daje możliwość stosowania w różnych terminach. Produkt przeznaczony jest do zwalczania szerokiego spektrum uciążliwych chwastów, w tym fiołka, chabra, przytulię i bodziszka. Zestaw ten można stosować zarówno bezpośrednio po siewie jak i powschodowo, gdy chwasty znajdują się w fazie liścieni do fazy dwóch liści właściwych.

Kolejną nowością od BASF jest zestaw: Cleravo +Iguana Pack. Jest to najnowszy produkt w technologii Clearfield. Dzięki połączeniu odmiennych mechanizmów działania i różnych substancji czynnych, zapewnia on możliwość ochrony przed szerokim spektrum chwastów. Zestaw to mieszanka takich substancji czynnych jak: aminopyralid, chinomerak, chlopyralid, imazamoks, pikloram. Zabieg należy wykonać po wschodach chwastów. Produkt najskuteczniej zwalcza młode, intensywnie rosnące chwasty znajdujące się w fazie od 1-2 liści (chwasty rumianowate, mak) do 4-6 liści (chwasty kapustowate). Najwyższą skuteczność zwalczania chwastów jednoliściennych (w tym samosiewów zbóż) uzyskuje się po zastosowaniu produktu Cleravo przed fazą krzewienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • młody 2017-06-14 17:11:20
    właśnie ,jaka cena bo poprzednie paki były za drogie
  • inny rolnik 2017-06-12 19:59:42
    jaka cena
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!