Wyniki te pochodzą z doświadczeń polowych firmy i zostały zebrane z gospodarstw rolnych położonych na terenie całej Polski.

DK Exquisite. Wyniki plonowania pochodzą z 31 gospodarstw produkcyjnych. W 4 lokalizacjach odmiana ta plonowała powyżej 6 t/ha , w 17 lokalizacjach oddała plon w przedziale od 5 do 6 t/ha, w 8 - od 4-5t/ha. Tylko w dwóch plonowała poniżej 4 t/ha.

DK Exstorm. Odmiana ta zasiana została w 30 gospodarstwach. W trzech lokalizacjach uzyskano plony przekraczające 6 t/ha, w 15 rzepak plonował pomiędzy 5-6 t/ha, natomiast w 10 pomiędzy 4-5t/ha, jedynie w dwóch lokalizacjach otrzymane plony nie przekroczyły 4t/ha.

DK Exssence. Wyniki plonowania tej odmiany z kolei pochodzą z 25 gospodarstw. 2 lokalizacjach rzepak osiągnął plon powyżej 6 t/ha, w 11 lokalizacjach plonował w przedziale 5-6t/ha. W kolejnych 11 gospodarstwach plonował pomiędzy 4-5t/ha. Plony z jednego gospodarstwa nie przekroczyły 4t/ha.

DK Sensei . Wyniki plonowania pochodzą z 11 gospodarstw. Z trzech lokalizacji osiągnął plon powyżej 5t/ha.

Firma Monsanto podzieliła się również wynikami plonowania swoich odmian, które można uprawiać w technologii Clearfield. Wyniki każdej odmiany pochodziły z 9 lokalizacji. Przy czym obie odmiany DK Imminent CL oraz DK Impression CL w po 4 lokalizacjach osiągnęły plon przekraczający 5 t/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!