Trzy pierwsze odmiany z doświadczeń polowych Monsanto już zebrano z 27 gospodarstw na terenie całej Polski. - Na podstawie tych wyników DK Exquisite potwierdza po bardzo dobrym przezimowaniu , stabilne, wysokie plony w różnych lokalizacjach, w 6 lokalizacjach osiągnął plon powyżej 5 t/ha, w 5 lokalizacjach znalazł się w czołowej trójce odmian - informuje Monsanto.

DK Exstorm osiągnął plony do 6,39 t/ha, co zdaniem firmy potwierdza wyniki rejestracyjne z COBORU. DK Casper - nowa generacja odmian liniowych o wysokim potencjale plonowania, w 3 lokalizacjach plonowała powyżej 5 t/ha.

DK Exquisite w doświadczeniach w lokalizacji Zalonov w Czechach ( niedaleko granicy w kierunku Wrocław), osiągnął wynik 7, 04 t/ha.

- Californium potwierdza po bardzo dobrym przezimowaniu, wysokie plony w różnych lokalizacjach. Również w najnowszych badaniach PDOiR ze zbiorów 2012, przedstawionych przez COBORU odmiana Californium osiągnęła plon 4,37 t/ha na poziomie 105 proc. wzorca który obejmuje zarówno odmiany liniowe jak i mieszańcowe - informuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!