PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Syngenta tworzy siedliska dla pszczół

Syngenta tworzy siedliska dla pszczół W ramach The Good Growth Plan i zobowiązania na rzecz wspierania różnorodności biologicznej Syngenta po raz trzeci projekt ogłasza Operation Pollinator – Akcję na rzecz Owadów Zapylających.Fot.Shutterstock

Autor: JG

Dodano: 09-03-2017 15:24

Tagi:

W ramach The Good Growth Plan i zobowiązania na rzecz wspierania różnorodności biologicznej Syngenta po raz trzeci projekt ogłasza Operation Pollinator – Akcję na rzecz Owadów Zapylających, zachęcając rolników do wysiewania na nieużytkach roślin atrakcyjnych dla pszczół. Rolnicy, którzy wypełnią formularz na stronie www.syngenta.pl, bezpłatnie otrzymają od firmy specjalną mieszankę nasion roślin, które tworzą przyjazne i pełne pożywienia środowisko dla owadów zapylających.Mieszanka nasion, którą udostępnia Syngenta, została dobrana tak, by dobrze sprawdziła się
w warunkach klimatycznych naszego kraju. W skład kompozycji wchodzą nasiona słonecznika zwyczajnego, gryki zwyczajnej, facelii błękitnej i koniczyny perskiej. Rośliny te długo kwitną, a swoim nektarem służą owadom zapylającym, takim jak pszczoły, trzmiele czy motyle.

Aby otrzymać bezpłatną mieszankę nasion wystarczy od 9 marca br odwiedzić stronę www.syngenta.pl i wypełnić dostępny na niej formularz. W formularzu należy podać dokładny adres, numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Liczba pakietów z mieszankami nasion jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń. Do nasion firma dołącza poradnik ze szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi wysiewu.

„Wspomaganie bioróżnorodności jest jednym z priorytetowych zobowiązań Syngenty wobec naszej planety. Zapewniając pszczołom przyjazne miejsce nie tylko chronimy środowisko, ale także przyczyniamy się do poprawy wydajności i jakości upraw” - mówi Izabela Wawerek, Dyrektor ds. Korporacyjnych w firmie Syngenta i koordynator akcji w Polsce.

W ubiegłym roku Syngenta przekazała rolnikom ponad 9 ton specjalnie przygotowanej mieszanki nasion. Ich wysianie zaowocowało stworzeniem ponad 470 hektarów kwitnących pól, które swoim nektarem służyły owadom zapylającym do późnej jesieni. Dodatkowo obszar obsiany roślinami kwitnącymi zapewnił bezpieczne miejsce dla zwierząt i ptaków żyjących w okolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • irek1953 2017-03-10 22:15:00
  A ja sieje już 2 razy i żadnej zarazy nie widziałem a łączka przy ogrodzie bardzo pomaga pszczółkom .
 • kdzieciolowski@onet.pl 2017-03-10 19:39:09
  Gdzie można nabyć murarkę ogrodową
 • POLAK 2017-03-10 08:32:20
  SYNGENTA za 6 kg nasion (koszt ok 20zł na targu) wyciąga wszystkie dane adresowe i udostępnia swoim partnerom w innych krajach, gdzie niekoniecznie są chronione. wolę kupić na targu.
 • Matula 2017-03-10 07:57:33
  Ma racje jeszcze jakąś chinskom zarazę ściągnie! Darmo dadzą siew z zarazą, a potem trzeba oprysk od nich kupić. To już znamy!
 • miro 2017-03-09 20:51:53
  siej nie gadaj pszczółkom brakuje kwiatków, bo dokoła tylko buroki i kukurydza
 • ojom 2017-03-09 20:41:45
  chińskiego nasienia siał nie będę!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!